12 czerwca Punkt Medyczny zawitał do Mierzyna

Przy Parafii pw. Św. Mikołaja w Mierzynie zorganizowany został piąty z kolei Punkt Medyczny. Każdorazowo akcje odbywają się w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia „Twoje Serce Twoim Życiem”.

Punkt Medyczny w Mierzynie (1)Z bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi, nasycenia tlenu w układzie krwionośnym, poziomu cholesterolu i glukozy we krwi skorzystało ponad 100 osób, z których ponad 90 skonsultowało się ze specjalistą kardiologiem.

Porady lekarskie dotyczyły głównie edukacji zdrowotnej np. w zakresie zmiany przyzwyczajeń żywieniowych, a w niektórych przypadkach osoby oprócz zaleceń w zakresie zmiany stylu życia otrzymały wskazania do dalszego leczenia. Punkt Medyczny w Mierzynie (3)Dodatkowo wszyscy, którzy wzięli udział w badaniach otrzymali broszurę informacyjną dotyczącą działań jakie prowadzone są na terenie gminy Rozprza w ramach Projektu „Twoje Serce Twoim Życiem”.

I tym razem Punkt Medyczny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego powiatu.

Kolejne najbliższe Punkty medyczne zostaną zorganizowane przy Parafiach
w Łękach Szlacheckich – 19.06.2016 r., a 26.06.2016 r. w Sulejowie.

Serdecznie zapraszamy

Informujemy, że udział we wszelkich działaniach realizowanych w ramach projektu „Twoje Serce Twoim Życiem” jest bezpłatny dzięki finansowaniu
z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 – 2014 oraz budżetu państwa
w ramach Programu PL 13 Ograniczanie Społecznych Nierówności w Zdrowiu.

Natomiast wszelkie informacje o projekcie można uzyskać w miejscach jego realizacji na terenie danej gminy jak również w Biurze Projektu w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Piotrkowie Tryb., ul. Dąbrowskiego 7 oraz na stronie internetowej www.zdrowie.powiat-piotrkowski.pl

Badania Profilaktyczne Punkt Medyczny W Mierzynie

Galeria Foto: