Jak poradzić sobie ze stresem?

Odpowiedź na to pytanie mieszkańcy każdej z gmin powiatu piotrkowskiego będą mogli uzyskać korzystając z usług psychologów, świadczonych od 07.03.2016 r. w ramach projektu „Twoje Serce serduszko Twoim Życiem” w 11 filiach Akademii Dobrej Rady.

Życie w ciągłym pośpiechu, stałym poczuciu braku czasu i braku chwili wytchnienia powoduje, że gubimy się w nadmiarze obowiązków. Jeśli takie sytuacje się powtarzają, to doprowadzają do zmęczenia, złego samopoczucia oraz sprzyjają powstawaniu wielu chorób wśród, których choroby układu krążenia są na pierwszym miejscu.

Nauka rozładowywania stresu codziennego, prawidłowych zachowań zapobiegających powstawaniu sytuacji stresowych oraz zmiana sposobu myślenia na pozytywny, to główne założenia Akademii Dobrej Rady.

Akademie są prowadzone na zlecenie powiatu przez Centrum Progres z Koluszek, które od lutego 1998 r. jest prywatnym ośrodkiem specjalizującym się w działaniach z zakresu przeciwdziałania patologiom społecznym, w tym także społecznemu nieprzystosowaniu. Ośrodek prowadzi również profesjonalne badania służące ocenie skali problemów społecznych, a klientom indywidualnym udziela szeroko rozumianej pomocy psychologicznej.

Zapraszamy każdego dorosłego mieszkańca naszego powiatu znajdującego się w trudnej sytuacji życiowej, w tym osoby z grupy docelowej Programu tj. biorące udział w badaniu ankietowym, do skorzystania z profesjonalnej pomocy psychologicznej jaka będzie świadczona w ramach Akademii Dobrej Rady.

Zachęcamy również lekarzy świadczących swoje usługi w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej z powiatu piotrkowskiego, aby informowali swoich pacjentów o możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej w każdej sytuacji, gdy będą widzieć taką potrzebę, celem wsparcia czy wzmocnienia motywacji do leczenia i wprowadzenia zachowań prozdrowotnych.

Oprócz poradnictwa w Akademiach Dobrej Rady przewidziano również możliwość uzyskania pomocy w zakresie pozbycia się nałogu palenia.

Przypominamy, że jest to zadanie realizowane w ramach promocji zdrowego stylu życia, a jego celem jest zwiększenie dostępu dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego do wsparcia i pomocy psychologicznej w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych niezwiązanych z przemocą domową.

Psychologowie, którzy będą świadczyć bezpłatne usługi w okresie od 07.03.2016 r. do 17.02.2017 r. w Akademiach, czekają na mieszkańców powiatu piotrkowskiego raz w tygodniu w wyznaczone dni i godziny.

Harmonogram pracy Akademii Dobrej Rady