Punkt Medyczny w Czarnocinie

Przy Parafii pw.  Wniebowzięcia NMP w Czarnocinie zorganizowany został już ósmy z kolei Punkt Medyczny. Każdorazowo akcje odbywają się w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia „Twoje Serce Twoim Życiem”.

PM w Czarnocinie (6)

Pomimo licznych kaprysów pogodowych ponownie z bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi, nasycenia tlenu w układzie krwionośnym, poziomu cholesterolu i glukozy we krwi skorzystało ponad 100 osób, z których ponad 90 skonsultowało się ze specjalistą kardiologiem.

Porady lekarskie dotyczyły głównie edukacji zdrowotnej np. w zakresie zmiany przyzwyczajeń żywieniowych, a w niektórych przypadkach osoby oprócz zaleceń w zakresie zmiany stylu życia otrzymały wskazania do dalszego leczenia. Dodatkowo wszyscy, którzy wzięli udział w badaniach otrzymali broszurę informacyjną dotyczącą działań jakie prowadzone są na terenie gminy Rozprza w ramach Projektu „Twoje Serce Twoim Życiem”.

PM w Czarnocinie (4)I tym razem Punkt Medyczny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego powiatu.

Kolejne najbliższe Punkty medyczne zostaną utworzone podczas akcji promujących zdrowy styl życia organizowanych w ramach „Stref Zdrowia” w Szydłowie – 10.07.2016 r. oraz 17.07.2016 r. w Mierzynie.

Serdecznie zapraszamy

Informujemy, że udział we wszelkich działaniach realizowanych w ramach projektu „Twoje Serce Twoim Życiem” jest bezpłatny dzięki finansowaniu z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 – 2014 oraz budżetu państwa w ramach Programu PL 13 Ograniczanie Społecznych Nierówności w Zdrowiu.

Natomiast wszelkie informacje o projekcie można uzyskać w miejscach jego realizacji na terenie danej gminy jak również w Biurze Projektu w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Piotrkowie Tryb., ul. Dąbrowskiego 7 oraz na stronie internetowej www.zdrowie.powiat-piotrkowski.pl.

Badania Profilaktyczne Punkt Medyczny W Czarnocinie

PM w Czarnocinie (1) PM w Czarnocinie (6) PM w Czarnocinie (5) PM w Czarnocinie (4) PM w Czarnocinie (3) PM w Czarnocinie (2)