Punkt Medyczny w Gorzkowicach

W niedzielę 05.06.2016 r. przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach zorganizowany został Punkt Medyczny. To już czwarta taka akcja ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia „Twoje Serce Twoim Życiem”.
Z bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi, nasycenia tlenu w układzie krwionośnym, poziomu cholesterolu i glukozy we krwi skorzystało ponad 150 osób, z których ponad 120 skonsultowało się ze specjalistą kardiologiem.

Tak jak w pozostałych, dotychczas zorganizowanych punktów, porady lekarskie najczęściej dotyczyły konieczności zmiany przyzwyczajeń żywieniowych, a w niektórych przypadkach osoby oprócz zaleceń w zakresie zmiany stylu życia otrzymały wskazania do dalszego leczenia.

Punkty Medyczne z akcji na akcję cieszą się co raz to większym zainteresowaniem mieszkańców naszego powiatu.

Kolejne najbliższe Punkty medyczne zostaną zorganizowane przy Parafiach w Mierzynie – 12.06.2016 r., a 19.06.2016 r. w Łękach Szlacheckich.

Serdecznie zapraszamy

Informujemy, że udział we wszelkich działaniach realizowanych w ramach projektu „Twoje Serce Twoim Życiem” jest bezpłatny dzięki finansowaniu z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 – 2014 oraz budżetu państwa w ramach Programu PL 13 Ograniczanie Społecznych Nierówności w Zdrowiu.

Natomiast wszelkie informacje o projekcie można uzyskać w miejscach jego realizacji na terenie danej gminy jak również w Biurze Projektu w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Piotrkowie Tryb.,  ul. Dąbrowskiego 7 oraz na stronie internetowej www.zdrowie.powiat-piotrkowski.pl

Badania profilaktyczne Punkt Medyczny w Gorzkowicach