Punkt Medyczny w Łękach Szlacheckich

W ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia „Twoje Serce Twoim Życiem” w niedzielę 19.06.2016 r. przy Parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego w Łękach Szlacheckich zorganizowany został już szósty z kolei Punkt Medyczny. Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, wykonanych przez wykwalifikowany personel medyczny.

Punkt Medyczny Łęki Szlacheckie (1)

Każdy kto zdecydował się na badanie mógł skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi, nasycenia tlenu w układzie krwionośnym i glukozy we krwi oraz skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem.

W Łękach Szlacheckich z badań skorzystało ponad 100 osób, z których ponad 90 wyniki skonsultowało się ze specjalistą kardiologiem.

Najczęściej porady lekarskie dotyczyły konieczności zmiany przyzwyczajeń żywieniowych, a w niektórych przypadkach osoby oprócz zaleceń w zakresie zmiany stylu życia otrzymały wskazania do dalszego leczenia.Punkt Medyczny Łęki Szlacheckie (8)

Najbliższe Punkty medyczne zostaną zorganizowane już w przy Parafiach w Sulejowie – 26.06.2016 r. oraz w Czarnocinie – 03.07.2016 r.

Serdecznie zapraszamy.

Informujemy, że udział we wszelkich działaniach realizowanych w ramach projektu „Twoje Serce Twoim Życiem” jest bezpłatny dzięki finansowaniu  z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 – 2014 oraz budżetu państwa w ramach Programu PL 13 Ograniczanie Społecznych Nierówności w Zdrowiu.

Informacje o projekcie można uzyskać w miejscach jego realizacji na terenie danej gminy jak również w Biurze Projektu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Tryb., ul. Dąbrowskiego 7 oraz na stronie internetowej www.zdrowie.powiat-piotrkowski.pl.

Badania Profilaktyczne Punkt Medyczny W Łękach Szlacheckich