SZKOLIMY, BY PROMOWAĆ ZDROWY STYL ŻYCIA

Instytut Żywności i Żywienia opublikował zmienioną piramidę zdrowego żywienia, a właściwie piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. U jej podstawy leżą różne formy ruchu, a nie – jak do tej pory – grupa produktów spożywczych.

Jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna i warunki aktywności sprzyjające zdrowiu mogło przekonać się 26 przedstawicieli Akademii Ruchu z całego Powiatu Piotrkowskiego. Szkolenia odbywały się w dniach 5.02 i 6.02 w Hotelu Altamira w Piotrkowie Trybunalskim i prowadzone były przez fizjoterapeutkę Joannę Krystek. Były to pierwsze działania dla Akademii Ruchu w ramach projektu Twoje Serce Twoim Życiem, którego zadaniem jest promowanie zdrowego stylu życia, poprzez uświadomienie mieszkańcom czynników ryzyka chorób układu krążenia. Przedstawicielom klubów sportowych, szkół i bibliotek , omówione zostały m.in. korzystne efekty zdrowotne systematycznej aktywności ruchowej, kwalifikacje lekarskie do ćwiczeń, przeciwwskazania zdrowotne, podstawowe zasady dawkowania ćwiczeń fizycznych.  Ponadto każdy uczestnik miał okazję spróbować zdrowych dań m.in zdrowych sałatek, koktajli, zupy czy drugiego dania, tak aby w praktyczny sposób mogły przekonać się jak zdrowo się odżywiać, a ponadto odbyły się krótkie ćwiczenia ruchowe.
Dziękując za aktywny udział wszystkim uczestnikom szkolenia serdecznie zapraszamy do udziału
w kolejnych szkoleniach dla Akademii Ruchu nt. „Czynników ryzyka w chorobach układu krążenia”, które odbędą się 26 i 29 lutego.

Galeria zdjęć

Aktywność sprzyjająca zdrowiu – materiały szkoleniowe

Aktywność sprzyjająca zdrowiu – szkolenia dla Akademii Ruchu