To już 10 Punkt Medyczny, tym razem w Woli Krzysztoporskiej

11.09.2016 r. przy Parafii Rzymsko- Katolickiej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli  Krzysztoporskiej w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia „Twoje Serce Twoim Życiem” zorganizowany został Punkt Medyczny.

PM Wola Krzysztoporska (9)Z bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi, nasycenia tlenu w układzie krwionośnym, poziomu cholesterolu i glukozy we krwi oraz konsultacji z kardiologiem skorzystało ponad 90 osób.

Porady lekarskie dotyczyły głównie edukacji zdrowotnej np. w zakresie zmiany przyzwyczajeń żywieniowych, a w niektórych przypadkach osoby oprócz zaleceń w zakresie zmiany stylu życia otrzymały wskazania do dalszego leczenia. Dodatkowo wszyscy, którzy wzięli udział w badaniach otrzymali broszurę informacyjną dotyczącą działań jakie prowadzone są na terenie gminy Wola Krzysztoporska w ramach Projektu „Twoje Serce Twoim Życiem”. PM Wola Krzysztoporska (4)

I tym razem Punkt Medyczny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego powiatu.

Kolejne najbliższe Punkty medyczne zostaną zorganizowane w Wolborzu podczas dożynek powiatowych – 18.09.2016 r. oraz przy parafii w Dąbrówce – 25.09.2016 r.

Serdecznie zapraszamy

Informujemy, że udział we wszelkich działaniach realizowanych w ramach projektu „Twoje Serce Twoim Życiem” jest bezpłatny dzięki finansowaniu z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 – 2014 oraz budżetu państwa
w ramach Programu PL 13 Ograniczanie Społecznych Nierówności w Zdrowiu.

Natomiast wszelkie informacje o projekcie można uzyskać w miejscach jego realizacji na terenie danej gminy jak również w Biurze Projektu w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Piotrkowie Tryb., ul. Dąbrowskiego 7 oraz na stronie internetowej www.zdrowie.powiat-piotrkowski.pl

Badania Profilaktyczne Punkt Medyczny W Woli Krzysztoporskiej