Zdrowo i aktywnie w Wolborzu

W niedzielę 18.09.2016 r. w trakcie obchodów Dożynek Powiatowych w Wolborzu po raz szósty zorganizowana została „Strefa Zdrowia” w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia „Twoje Serce Twoim Życiem” .

wolNa mieszkańców powiatu piotrkowskiego w Strefie czekało wiele atrakcji. m.in.: konkursy sportowe dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami w postaci rowerów, robotów kuchennych, piłek, ciśnieniomierzy, glukometrów czy koszulek. Zmagania sportowe poprowadził polski strongman. Jeden z najlepszych polskich siłaczy. Mistrz Europy Centralnej Strongman w Parach 2007 – Tyberiusz Kowalczyk.  Dla najmłodszych były animacje oraz plac zabaw, gdzie bezpiecznie i aktywnie mogły spędzić czas podczas trwania całej akcji.

wol2Była również możliwość skorzystania z porad: ratowników medycznych, kardiologa, dietetyka i fizjoterapeuty oraz wykonania badań profilaktycznych m.in.: poziomu cholesterolu, cukru we krwi, czy ciśnienia tętniczego. Jak zawsze powiatowa Strefa Zdrowia cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przybyłych na dożynki mieszkańców powiatu piotrkowskiego. Pomimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych chętnych do skorzystania z atrakcji, porad czy badań nie brakowało.

wol3Szacujemy, że w imprezie wzięło udział około 1 500 osób, natomiast z oferty Strefy Zdrowia skorzystało łącznie ponad 300 dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na zakończenie tak aktywnie spędzonego niedzielnego popołudnia, nie zabrakło doznań artystycznych. Jako gwiazda i główna atrakcja imprezy wystąpił zespół Bayer Full.Strefa Zdrowia Wolbórz 18.09.16 (51)

Zarówno koncert Bayer Full jak i wszystkie atrakcje w ramach „STREFY ZDROWIA” były oczywiście BEZPŁATNE

Działania projektu „Twoje Serce Twoim Życiem” realizowane przez powiat piotrkowski są dofinansowane z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 – 2014 oraz budżetu państwa w ramach Programu PL 13 Ograniczanie Społecznych Nierówności w Zdrowiu.

Strefa Zdrowia Wolbórz 19.09.2016 r