ZDROWO JEMY – ZDROWO ŻYJEMY

Pierwsze szkolenia z zakresu „Zasad zdrowego żywienia” zorganizowane dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich zakończone.

KGW 26.01.2016 (6)Jak ważne dla naszego zdrowia jest prawidłowe żywienie mogło przekonać się 50 przedstawicielek Akademii Zdrowego Żywienia z całego Powiatu Piotrkowskiego, które od 25.01.2016 do 29.01.2016 uczestniczyły w szkoleniu Zasady Zdrowego Żywienia. Szkolenia te były kolejnym działaniem w ramach projektu Twoje serce Twoim życiem, którego zadaniem jest promowanie zdrowego stylu życia, poprzez uświadomienie mieszkańcom czynników ryzyka chorób układu krążenia.

Szkolenia odbywały się w Hotelu Altamira w Piotrkowie Trybunalskim, a trenerem była profesjonalna dietetyk. Uczestniczki zostały podzielone na 5 grup po 10 osób każda, tak aby umożliwić również pracę warsztatową podczas zajęć.

Przedstawicielkom Kół Gospodyń Wiejskich, omówione zostały m.in. podstawowe zasady zdrowego odżywiania, metody motywacji do zmiany stylu życia, fakty i mity na temat jedzenia i odżywiania się,
a także rola diety w profilaktyce chorób cywilizacyjnych i wprowadzanie zmian w nawykach żywieniowych.

Ponadto każda uczestniczka miała okazję spróbować zdrowych dań m.in zdrowych sałatek, koktajli, zupy czy dania głównego, tak aby w praktyczny sposób mogły przekonać się jak zdrowo się odżywiać. Kolejne szkolenia dla Akademii Zdrowego Żywienia już pod koniec lutego, a ich tematyka dotyczyć będzie „Czynników ryzyka chorób układu krążenia”.

Prezentacja materiałów szkoleniowych możliwa jest do pobrania ze strony projektu zdrowie.powiat-piotrkowski.pl

Galeria zdjęć

Zasady zdrowego żywienia – materiały szkoleniowe